اصول ردیابی از مبتدی تا حرفه ای

felezyabeghlid مقالات فلزیاب , , , , , ,

اصول ردیابی از مبتدی تا حرفه ای(ردیابهای مکانیکی جیوه مایه و اکسید جیوه)

  •  اصولی ساخته شدن ردیاب و بودن یک اپراتور حرفه ای(در صورت نبودن یکی از این موارد اشتباه بزرگ در امرردیابی است )
  • گروه خونی بدن (برای شناسایی طلای دفینه باید گروه خونی +باشد چون طلای دفینه بار منفی و یون منفی ایجاد میکند و این مثله غیر هم نام باعث جذب و اثر بر انتنها میگذارد)
  • فلز در بدن (در بدن اپراتور نباید امسال پلاتین باشد که باعث خطای کار در ردیابی است و نظافت ناخونها)
  • عدم استفاده از ردیاب جیوه مایع در فصل سرما(چون جیوه مایع خود یون را میزند که یون را باید مثل دود تصور کرد که در خاک از راه های سست تر به سطح خاک می اید که در فصل سرما تحرکش کمتر شده و بعد باران که یک سدی از مانع برای بالا امدن یون به سطح خاک محسوب میشود)
  • رفع تلقین در امر ردیابی(درامر ردیابی باید مغزخود را در حالت خلصه قرار دهید که نیم کره دیکر مغزتان فعال شود مثل ذول زدن به اتش وفرو رفتن در فکر)
  • تست مغناطیس زمین و مکنت بدن برای متعادل بودن در ساعت کاوش(حفره ای همانند چاهای قدیمیه در بسته هواکشی ندارن راتست روزانه خود قرار دهید در حالتی که آن حفره را در قویترین حالت سنس کردید آنروز قوی میباشد)
  • تمرین و تکرار در دست گرفتن ردیاب(در روز بیشتر از ٢بار ردیاب را در دست گرفته تا ثبات تراز آنتنی را در دست داشته باشیم که در محل کاوش با کسری از ثانیه از بالا آوردن آنتن ها بتوانیم مسیر صحیح را مشخص کنیم)
اصول ردیابی

شروع کاوش بعد از رعایت اصول ردیابی

حالا منطقه ای را در نظر بگیرید که برای شروع رد زدن در شمال مغناطیسی آن منطقه قرار گرفته و۴نقطه از شمال رد بزنید تا مسیر هدف رهگیری شود و در شمال سمت آنتن را به صورت شرق یا بلعکس قرار دهید و بعد از مسیر دادن آنتن کمی پیش رفته و دوباره از چهار نقطه شمال شروع به آنتن زدن کنید تا دید آنتن نسبت به هدف نزدیک شود به این دلیل برای حذف خطاهای کوچک قرار گرفته در مسیر هدف ،گیج نشدن اپراتور و از دست ندادن هدف اصلی.

اصول ردیابی

و در ادامه بعد از شناسایی نقطه ای که ردیاب سنس کرده نقطه زن را مکمل کار خود کرده حالا به اینصورت مکان را باید تحلیل کرد اگر دفینه ما در سطح باشد به عمق کمتر از یک متر ما دیگر قانون زایه ۴۵ را نداریم و دفینه ما با نقطه ای که ردیاب مشخص کرده فاصله خیلی کمی دارد که با نقطه زن میتوان دفینه را شناسایی کرد واگر دفینه ما در عمق بیشتر از یک متر باشد و مانعه ای مثل تخته سنگ بزرگ ویا ساروچ نباشد ما روی سطح خاک حالت ٣ نقطه در یک راستا و متراژی به یه اندازه برای ٣نقطه برای ردیاب داریم که طبق مگنت بدن هر فرد یکی از این ٣ نقطه را سنس میکنیم

پیدا کردن دفینه با ردیابی :

که با استفاده از نقطه زن ٢ نقطه دیگیر را به عنوان ذرات و یا آلودگی سطحی سنس کرده و راه تایید شدن دفینه به اینصورته که باید ۴٠ سانت از رویه یک نقطه را برداشته اگر آلودیگی امثال سفال یا آهن اکسید شده یا خطاهای مشابه دیگر نبود در این حالت صدای بوق دستگاه در حالت کم زیاد قرار میگیرد. تایید ما بر دفینه دار بودن محل میباشد که هدف اصلی ما نقطه مرکزی ما بین دو نقطه هست و در ادامه باید گفت حد فاصل بین دو نقطه نصبت به مرکزیت عمق بار ماست .

 

برخی از محصولات شرکت IKPV :

 

شاید دوست داشته باشید:

چگونه فلزیاب تعمیر کنیم

چگونه فلزیاب تعمیر کنیم  تعمیر فلزیاب و گنج یاب تعمیر وسایل الکترونیکی یک امر معمول و مرسوم در بین خریداران این وسایل است. حساسیت این دستگاهها به عوامل محیطی مانند آب ، دمای بالا ، ضربه و …باعث آسیب به آنها میشود و نیاز به تعمیر پیدا میکنند. با گسترش بکارگیری فلزیاب ها و گنج […]

بررسی فلزیاب GMT شرکت Whites

بررسی فلزیاب GMT شرکت Whites شرکت Whites یکی از بهترین تولید کنندگان دستگاه فلزیاب می باشد که محصولات آن از کیفیت بالایی برخوردار می باشند. در این مقاله میخواهیم به بررسی فلزیاب GTM بپردازیم و این دستگاه را به طور کامل از نظر عملکرد و کارایی نقد و بررسی کنیم. این فلزیاب به طور خاص […]

فلزیاب تصویری امریکایی

فلزیاب تصویری امریکایی فلزیاب تصویری دسته ای از فلزیاب ها هستند که علاوه بر توانایی تشخیص فلز در زیر زمین میتواند تصویری حدودی از جسم مدفون نیز ارائه کند. فرایند ارائه تصویر در این دستگاهها پیچیده بوده و در عین حال با یکدیگر نیز متفاوت است و هرکدام دارای معایب و مزایای مخصوص به خود […]

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 17 =

همین حالا تماس بگیرید