اصول رديابي از مبتدي تا حرفه اي

آموزش اپراتوری و استفاده از فلزیاب وردیاب

felezyabeghlid مقالات فلزیاب , , , , , ,

اصول رديابي از مبتدي تا حرفه اي(ردیابهای مکانیکی جيوه مايه و اكسيد جيوه)

  •  اصولي ساخته شدن ردياب و بودن يك اپراتور حرفه اي(در صورت نبودن يكي از اين موارد اشتباه بزرگ در امررديابي است )
  • گروه خوني بدن (براي شناسايي طلاي دفينه بايد گروه خوني +باشد چون طلاي دفينه بار منفي و يون منفي ايجاد ميكند و اين مثله غير هم نام باعث جذب و اثر بر انتنها ميگذارد)
  • فلز در بدن (در بدن اپراتور نبايد امسال پلاتين باشد كه باعث خطاي كار در رديابي است و نظافت ناخونها)
  • عدم استفاده از ردياب جيوه مايع در فصل سرما(چون جيوه مايع خود يون را ميزند كه يون را بايد مثل دود تصور كرد كه در خاك از راه هاي سست تر به سطح خاك مي ايد كه در فصل سرما تحركش كمتر شده و بعد باران كه يك سدی از مانع براي بالا امدن يون به سطح خاك محسوب میشود)
  • رفع تلقين در امر رديابي(درامر رديابي بايد مغزخود را در حالت خلصه قرار دهيد كه نيم كره ديكر مغزتان فعال شود مثل ذول زدن به اتش وفرو رفتن در فكر)
  • تست مغناطيس زمين و مكنت بدن براي متعادل بودن در ساعت كاوش(حفره اي همانند چاهاي قديميه در بسته هواكشي ندارن راتست روزانه خود قرار دهيد در حالتي كه آن حفره را در قويترين حالت سنس كرديد آنروز قوي ميباشد)
  • تمرين و تكرار در دست گرفتن ردياب(در روز بيشتر از ٢بار ردياب را در دست گرفته تا ثبات تراز آنتني را در دست داشته باشيم كه در محل كاوش با كسري از ثانيه از بالا آوردن آنتن ها بتوانيم مسير صحيح را مشخص كنيم)
اصول رديابي
اصول رديابي

شروع كاوش بعد از رعايت اصول رديابي

حالا منطقه اي را در نظر بگيريد كه براي شروع رد زدن در شمال مغناطيسي آن منطقه قرار گرفته و٤نقطه از شمال رد بزنيد تا مسير هدف رهگيري شود و در شمال سمت آنتن را به صورت شرق يا بلعكس قرار دهيد و بعد از مسير دادن آنتن كمي پيش رفته و دوباره از چهار نقطه شمال شروع به آنتن زدن كنيد تا ديد آنتن نسبت به هدف نزديك شود به اين دليل براي حذف خطاهاي كوچك قرار گرفته در مسير هدف ،گيج نشدن اپراتور و از دست ندادن هدف اصلي.

اصول رديابي
اصول رديابي

و در ادامه بعد از شناسايي نقطه اي كه ردياب سنس كرده نقطه زن را مكمل كار خود كرده حالا به اينصورت مكان را بايد تحليل كرد اگر دفينه ما در سطح باشد به عمق كمتر از يك متر ما ديگر قانون زايه ٤٥ را نداريم و دفينه ما با نقطه اي كه ردياب مشخص كرده فاصله خيلي كمي دارد كه با نقطه زن ميتوان دفينه را شناسايي كرد واگر دفينه ما در عمق بيشتر از يك متر باشد و مانعه اي مثل تخته سنگ بزرگ ويا ساروچ نباشد ما روي سطح خاك حالت ٣ نقطه در يك راستا و متراژي به يه اندازه براي ٣نقطه براي ردياب داريم كه طبق مگنت بدن هر فرد يكي از اين ٣ نقطه را سنس ميكنيم

پیدا کردن دفینه با ردیابی

كه با استفاده از نقطه زن ٢ نقطه ديگير را به عنوان ذرات و يا آلودگي سطحي سنس كرده و راه تاييد شدن دفينه به اينصورته كه بايد ٤٠ سانت از رويه يك نقطه را برداشته اگر آلوديگي امثال سفال يا آهن اكسيد شده يا خطاهاي مشابه ديگر نبود در اين حالت صداي بوق دستگاه در حالت كم زياد قرار ميگيرد. تاييد ما بر دفينه دار بودن محل ميباشد كه هدف اصلي ما نقطه مركزي ما بين دو نقطه هست و در ادامه بايد گفت حد فاصل بين دو نقطه نصبت به مركزيت عمق بار ماست .

برخی از محصولات شرکت IKPV 

جهت خرید فلزیاب از نمایندگی فلزیاب در شیراز یا نمایندگی فلزیاب تهران به همراه گارانتی معتبر، آموزش رایگان، خدمات پس از فروش، می توانید با شماره 09917579030 تماس بگیرید.

 

شاید دوست داشته باشید:

خرید فلزیاب مدرن در شیراز

خرید فلزیاب مدرن در شیراز

خرید فلزیاب مدرن در شیراز همان طور که می دانید در زمینه تولید انواع سیستم های فلزیابی و گنج یابی شرکت های زیادی در سراسر جهان در این زمینه فعالیت می کنند. پیشرفت تکنولوژی نیز در این راه کمک بسیاری به تولید کنندگان کرده و باعث پیشرفته شدن دستگاه های فلزیاب شده است. کمپانی هایی […]

گنج یاب جی پی زد 7000

گنج یاب جی پی زد 7000

گنج یاب جی پی زد 7000 کمپانی ماینلب به را می توان به عنوان یکی از برترین تولید کنندگان یا شاید هم بزرگترین تولید کننده انواع دستگاه گنج یاب و فلزیاب در جهان دانست. محصولات این کمپانی هر یک در زمان تولید خود یکی از بهترین های دوران خود به حساب می آیند. زیرا دستگاه […]

فلزیاب فیشر آمریکا

فلزیاب فیشر آمریکا

فلزیاب فیشر آمریکا مروری بر تاریخچه کمپانی فیشر : اگر به لیست برترین تولید کنندگان فلزیاب جهان نگاهی بیندازید حتما نام شرکت فلزیاب فیشر آمریکا را خواهید دید زیرا فیشر یکی از محبوب ترین تولید کنندگان فلزیاب است. فیشر فعالیت کاری خود را از سال 1931 آغاز کرده است و با نزدیک به 90 سال […]

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 17 =


همین حالا تماس بگیرید