انواع دستگاه فلزیاب | کاربرد فلزیاب در ایران

انواع دستگاه فلزیاب

m-yousefi مقالات, مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

انواع دستگاه فلزیاب | کاربرد فلزیاب در ایران

فلزیاب چیست

فلزیاب وسیله ای است که برای شناسایی اشیاء فلزی پنهان یا گم شده درون زمین، دیوار یا اجسام دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.دستگاه فلزیاب میدان مغناطیسی را در اطراف کویل جستجو گر خود ایجاد می کنند. زمانی که جسم فلزی در محدوده میدان مغناطیسی قرار بگیرد شدت میدان مغناطیسی تغییر کرده و دستگاه فلزیاب با این تغییرات متوجه وجود فلز در اطراف کویل خود خواهد شد و آن را شناسایی و اطلاع می دهد. هر چقدر شدت میدان مغناطیسی تولید شده توسط دستگاه بیشتر باشند عمق کشف فلز بیشتر خواهد بود. عمق کاوش توسط انواع دستگاه فلزیاب با توجه به اندازه، شکل و جنس فلز تغییر می‌کند کمتر یا بیشتر می‌شود.

انواع دستگاه فلزیاب

انواع دستگاه فلزیاب
انواع دستگاه فلزیاب

فلزیاب تفریحی (VLF)

این دسته فلزیاب‌ ها که معمولاً خیلی سبک و بوده و کویل آن‌ها کوچک (کویل استاندارد آن‌ها ۲۵ سانتی‌متر) می‌باشد و عمق کاوش فلز آن‌ها نیز معمولاً کمتر از یک متر می‌باشد. به این معنی که یک فلز به شکل مربع به اندازه ۱متر در ۱متر را حداکثر می‌تواند از فاصله یک متری پیدا کند. فلزیاب‌های تفریحی برای پیدا کردن فلزات در سطح خاک طراحی شده‌اند.  این نوع فلزیاب‌ها دارای صفحه نمایشگری دیجیتالی و پیشرفته می‌باشند. فلزیاب‌های تفریحی که دارای نمایشگر دیجیتالی می‌باشند قدرت تفکیکی کم و بیش برابر با ۸۰٪ دارند. به این منظور که می‌توانند فلزات آهنی را از فلزات غیر آهنی با دقت ۸۰ درصد جدا کنند.

چند فلزیاب تفریحی

فلزیاب‌های پیشرفته‌ای (PI)

فلزیاب‌های پیشرفته، قدرت بسیار بیشتری نسبت به دیگر فلزیاب‌ها دیگر را دارا می‌باشند. فلزیاب‌های پیشرفته دارای وزن نسبتاً سنگینی هستند زیرا که در آن‌ها به یلت مصرف مضاعف برق از باتری‌های اسیدی مشابه موتورسیکلت استفاده شده؛ و معمولاً خود فلزیاب یا باتری آن‌ها یا هر دوی آن‌ها به کمر بسته می‌شود. فلزیاب‌های پیشرفته قدرت تفکیک زیادی ندارند و نمی‌توانند فلزهای آهنی را از غیر فلزی جدا کنند و هر فلز یا آلیاژی را ببینند اطلاع می‌دهند. فلزیاب‌های پیشرفته مانیتور ندارد و ساده می‌باشند.

فلزیاب‌های صنعتی

از فلزیاب‌های صنعتی در صنعت‌های مختلف مثل فرش ماشینی-و صنایع بسته‌بندی- چوب بری و کارخانه‌ها استفاده می‌شود.

فلزیاب‌های با امکان فرستنده و گیرنده (TR)

فلزیاب‌های فرستنده – گیرنده از یک عدد دیسک فرستنده در جلو و یک دیسک گیرنده در انتها دستگاه که معمولاً به شکل مربع می‌باشند تشکیل شده‌اند. فلزیاب‌های فرستنده / گیرنده قدرت تفکیک ندارند و فقط برای پیدا کردن فلزات بزرگ مانند لولهٔ آب و رگه‌های بزرگ فلزی طراحی شده‌است و گاهی انبوه یاب گفته می‌شود. کار کردن با این فلزیاب‌ها سخت بوده و به دلیل دشوار بودن تنظیمات فلزیاب – – گم کردن هدف –اشتباهات زیاد – اشتباه در تعیین محل دقیق فلز – از فروش عمومی زیادی برخوردار نبوده.

فلزیاب‌های فرکانسی

فلزیاب و طلا‌یاب با فرکانس پایین که از نوع فلزیاب فرکانس القائی یا فلزیاب جذبی با تنظیمات تفکیک و تشخیص (EDIT) یا (VDI DISC) و سطح و حجم ترشهولد (THRESHOLD) یا تارگت ایکس (TARGET X) می‌باشد توان بالای در تشخیص و تفکیک فلزات و اهداف مانند طلا و … را به صورت مجزا از یکدیگر داشته و در هر نوع صحنه کار که خاک بد ، زمین بد یا زمین آلوده باشد به راحتی می‌تواند اهداف را تفکیک نموده و تشخیص دهد و اپراتور فلزیاب یا کاربر فلزیاب باید با این نوع فلزیاب تمرین نموده زیرا با تمرین تجربه بدست آورده و با مهارت خود در هر نوع صحنه کار این نوع فلزیاب فرکانس پایین را متناسب تنظیم نماید تا عامل کشف طلا یا هدف واقعی گردد.

فلزیاب‌ها در تفکیک و شرایط تشخیص فلزات از جمله طلا ، نقره ، مس ، روی ، آهن ، نیکل ، کروم ، آلومینیوم ، برنز ، برنج ، قلع و آلیاژ فلزات به نسبت نوع مدار خود می‌تواند تنظیمات تفکیک را دارا باشد و تشخیص فلز آهنی یا فلز بی‌ارزش از فلز غیر آهنی یا فلز با ارزش در اصل تشخیص تفاوت بین فلزات به نسبت تفکیک می‌باشد.

فلزیاب‌های مغناطیسی

شرایط متعلق به فلزیاب مغناطیسی و فلزیاب ولتاژ القائی مانند فلزیاب پالسی (PI) ، فلزیاب (VLF) ، فلزیاب (BFO) ، فلزیاب تی ار (TR) و دستگاه‌های مغناطیس سنج از نوع مگنومتر یا مگنت و تسلا می‌باشد که عملکرد این دسته فلزیاب‌ها عمل تشخیص تفاوت فاز ایجاد شده از تغییرات مربوط به شرایط میدان مغناطیس در سر جست‌و‌جو گر یا کوئل ، لوپ و سنسور مغناطیسی می‌باشد و هر نوع تغییر مغناطیسی از مواد معدنی یا منابع یا تغییرات لایه‌های زمین در صحنه کار می‌تواند مانند فلز مورد نظر یا طلا ایجاد واکنش یا پاسخ در این سیستم‌ها ایجاد نماید و تنظیمات تشخیص فلزات در فلزیاب مغناطیسی به صورت همه فلزات (ALL METAL) و تفکیک (DISCRIMINATION) یا (DISC) می‌باشد.

فلزیاب حرارتی راداری زمینی

سیستم حرارتی راداری زمینی از منابع زیر دست یا پائین دست رادار زمینی دستی می‌باشد. این دسته سیستم‌ها از نظر عملکرد دارای قدرت بالایی می‌باشد و با تعیین عدد(VDI) و ابعاد هدف ترشهولد (THRESHOLD) می‌تواند واکنش دقیقی را برای تشخیص هدف ، طلا یا انواع فلزات با رنگ مربوط را داشته باشد. تخصص در زمینه عملیات با این سیستم‌های حرارتی راداری به تشخیص نوع رنگ ، اعداد ، تصاویر ، لکه رنگ ، صدا و حرکت آنتن نیز بستگی دارد که تشخیص آن به نوع مهارت اپراتور فلزیاب بستگی دارد.

سیستم فلزیاب حرارتی راداری یا رادار زمینی دستی حرارتی با نرم‌افزار‌های گوناگون عمل می‌نماید که مخصوص خود این سیستم‌ها می‌باشد. فلزیاب حرارتی راداری یا رادار زمینی دستی حرارتی توانائی کاوش اهداف را با رنگ و اعداد (VDI) متعلق به همان هدف یا طلا را دارا می‌باشد و با هر دو نرم افزار برنامه لکه رنگ سه رنگ و نرم افزار تفکیک رنگ (COLOR PRO) عمل می‌نماید.

انواع دستگاه فلزیاب
انواع دستگاه فلزیاب

نمایندگی برتر فروش انواع دستگاه فلزیاب ، طلایاب و گنجیاب های نسل جدید

کمپانی فلزیاب IKPV یکی از قدیمی ترین و باسابقه ترین شرکت های تولید فلزیاب در ایران با بیش از دو دهه فعالیت در زمینه تولید فلزیاب، طلایاب ، گنج یاب و معدن یاب است. شرکت فلزیاب IKPV همواره به دنبال طراحی و تولید به روزترین فلزیاب ها توسط  مهندسین و متخصصین خود است. آیا شما هم به دنبال یک فروشگاه معتبر فروش فلزیاب در ایران هستید؟ شما میتوانید با مراجعه به نمایندگی مجاز فروش فلزیاب Ikpv در سراسر ایران و دریافت مشاوره از متخصصین مربوطه ،جهت خرید دستگاه فلزیاب مورد انتظار اقدام نمایید. محصولات این شرکت ایرانی دارای ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش ۱۰ ساله میباشد.

معرفی برخی از انواع دستگاه فلزیاب IKPV ایران :

جهت مشاهده لیست قیمت فلزیاب، طلایاب، گنجیاب شرکت IKPV کلیک نمایید

مدل فلزیاب

نوع سیستم

قیمت (تومان)

AJM 13300

بوقی (پالسی) – آنتن راداری

۷٫۷۰۰٫۰۰۰

AJM BUGLE

بوقی (پالسی)

۵٫۵۰۰٫۰۰۰

AJM IMAGING

بوقی (پالسی) – آنتن راداری – تصویری – یون یاب

۱۷٫۰۰۰٫۰۰۰

AJM IMAGING PT

بوقی (پالسی) – تصویری

۸٫۰۰۰٫۰۰۰

ANTARES

بوقی (پالسی)

۱۴٫۰۰۰٫۰۰۰

ANTARES IMAGING

بوقی (پالسی) – تصویری – یون یاب

۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰

AUTOCRAT

آنتن راداری

۳٫۲۰۰٫۰۰۰

DERAK 101

بوقی (پالسی)

۳٫۳۰۰٫۰۰۰

DERAK 102

بوقی (پالسی) – آنتن راداری

۴٫۸۰۰٫۰۰۰

DERAK 110

بوقی (پالسی) – آنتن راداری – تصویری

۷٫۹۰۰٫۰۰۰

DERAK 116

بوقی (پالسی) – آنتن راداری

۴٫۹۰۰٫۰۰۰

DERAK SUPER GPR SENSOR

تصویری – یون یاب

۶٫۵۰۰٫۰۰۰

DMF-Y

آنتن راداری دو نفره

۴٫۷۰۰٫۰۰۰

GOLDEN WIN

آنتن راداری

۳٫۳۰۰٫۰۰۰

HOXNE

بوقی (پالسی) – آنتن راداری – مگنومتر ۴ سنسور

۵۲٫۰۰۰٫۰۰۰

HS366

آنتن راداری – اسکنر – یون یاب

۲۸٫۰۰۰٫۰۰۰

HS366 PROFESSIONAL

بوقی (پالسی) – آنتن راداری – اسکنر – یون یاب

۳۸٫۰۰۰٫۰۰۰

IKPV BEST PROFESSIONAL

بوقی (آنتارس) – آنتن راداری (ZICCO X3)- مگنومتر (KOMATSU A-U-16 و KOMATSU A-U-1) – یون یاب

۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰

IKPV PRO

بوقی (آنتارس) – آنتن راداری (ZICCO X3) – مگنومتر (KOMATSU A-U-8 و KOMATSU A-U-1) – یون یاب

۱۳۲٫۰۰۰٫۰۰۰

KOMATSU A-U-2

تصویری – لایو اسکن

۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰

KOMATSU A-U-4

تصویری – لایو اسکن

۴۵٫۰۰۰٫۰۰۰

KOMATSU A-U-8

تصویری – لایو اسکن – لایو ویدئو

۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰

KOMATSU A-U-16

تصویری – لایو اسکن – لایو ویدئو

۹۵٫۰۰۰٫۰۰۰

LEOPARD 1000

تصویری-لایو اسکن-لایو ویدیو

۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰

LEOPARD 2000

تصویری-لایو اسکن-لایو ویدیو

۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰

LEOPARD 4000

تصویری-لایو اسکن-لایو ویدیو

۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰

LEOPARD 8000

تصویری-لایو اسکن-لایو ویدیو

۱۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰

LEOPARD 16000

تصویری-لایو اسکن-لایو ویدیو

۱۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰

MINI GPR

تصویری – لایو اسکن

۴٫۵۰۰٫۰۰۰

PMR-IR2

آنتن راداری

۱٫۴۰۰٫۰۰۰

PV 5000

بوقی (پالسی)

۲٫۴۰۰٫۰۰۰

PV IMAGING

بوقی (پالسی) – آنتن راداری – تصویری

۱۱٫۰۰۰٫۰۰۰

RICHEL M-10

تصویری – لایو اسکن

۶٫۰۰۰٫۰۰۰

RICHEL M-20

تصویری – لایو اسکن

۸٫۵۰۰٫۰۰۰

RICHEL M-40

تصویری – لایو اسکن

۱۲٫۵۰۰٫۰۰۰

RICHEL M-80

تصویری – لایو اسکن – لایو ویدئو

۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰

RICHEL M-160

تصویری – لایو اسکن – لایو ویدئو

۵۲٫۰۰۰٫۰۰۰

RPM-1

شاقول آلومینیوم

۱٫۶۰۰٫۰۰۰

RPM-2

شاقول طلایی

۱٫۷۰۰٫۰۰۰

RPM-3

شاقول نقره ای

۱٫۷۰۰٫۰۰۰

RPM-4

شاقول آلومینیوم

۱٫۲۰۰٫۰۰۰

SNM 133

بوقی (پالسی) – آنتن راداری

۵٫۰۰۰٫۰۰۰

TACHAR T1

بوقی (پالسی) – آنتن راداری – تصویری – یون یاب – GPR

۳۳٫۰۰۰٫۰۰۰

TOMAS-SAT1

TOMAS-SAT2

۱٫۹۰۰٫۰۰۰

TOMAS-SAT2

TOMAS-SAT2

۲٫۱۰۰٫۰۰۰

TOMAS-SAT3

آنتن راداری

۲٫۴۰۰٫۰۰۰

TORNADO

بوقی (پالسی)

۴٫۳۰۰٫۰۰۰

ZICCO X1

آنتن راداری

۸٫۵۰۰٫۰۰۰

ZICCO X2

آنتن راداری

۱۲٫۵۰۰٫۰۰۰

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در ارتباط با انواع دستگاه فلزیاب خارجی و ایرانی، نحوه کار با انواع دستگاه فلزیاب و خرید انواع دستگاه فلزیاب حرفه ای و خارجی با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰ تماس حاصل نمایید یا به صورت حضوری به نمایندگی فلزیاب تنکابن در ایران مراجعه نمایید.

شاید دوست داشته باشید:

۵ فلزیاب نقطه زن برتر ۲۰۱۹

۵ فلزیاب نقطه زن برتر ۲۰۱۹ [alert style=”warning”]فروش انواع فلزیاب نقطه زن حرفه ای         ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰[/alert] حس بسیار خوشایندی است که بعد از هر کاوش با دست پرتری به خانه برگردید. همه کاوشگران حفاری های بیهوده و بی هدف بسیاری داشته اند و بسیاری از این حفاری ها به دلیل خطای دستگاههای فلزیاب […]

Dog-Footpath

رد پای سگ در دفینه یابی

رد پای سگ در دفینه یابی | علامت سگ در گنج یابی | نشانه ردپای سگ در دفینه یابی [alert style=”warning”]فروش انواع فلزیاب و گنج یاب تصویری و حرفه ای          ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰[/alert] سگ زیرگونهٔ اهلی گرگ‌ها و پستانداری از راستهٔ سگ‌سانان است. سگ نخستین جانوری است که به دست انسان اهلی و رام شد. سگ‌ها از متنوع‌ترین جانوران زمین هستند که میراث […]

معرفی لوپ های فلزیاب

لوپ های فلزیاب

کویل های فلزیاب معرفی لوپ های فلزیاب لوپ فلزیاب یکی از مهمترین بخش فلزیاب است که درواقع یک دیسک صاف و گرد می باشد که با ایجاد یک میدان مغناطیسی اهداف فلزی را که در اطراف او ( در زمین ، سطح زمین )  هشدار می دهد. لوپ فلزیاب توسط یک کابل به پنل کنترل […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *