نحوه کار فلزیاب | نحوه عملکرد فلزیاب

نحوه کار فلزیاب | نحوه عملکرد فلزیاب

metalseeker مقالات فلزیاب , , , , , , ,

نحوه کار فلزیاب چگونه است

با گفتن کلمه  ، هر فردی عکس العمل هایی متفاوتی از خود نشان می دهد. تعدادی از اشخاص به امنیت در فرودگاه ها برای پیدا کردن اسلحه و افراد تروریست فکر می کنند و عده ای دیگر و جستجوی طلا و گنج در یک معبد باستانی یا زیر زمین فکر می کنند.

نحوه کار فلزیاب
نحوه کار فلزیاب

اگر شما در حال ساخت یا تعمیر یک ساختمان قدیمی هستید، ممکن است به پیدا کردن لوله های فلزی و کابل های قدیمی زیر خاک یا درون دیوار فکرد کنید. حقیقت این است که همه این فکرها درست هستند.  ،  یا حالا وارد قسمتی از زندگی ما شده است.

دستگاه در فرودگاه های، ساختمان های اداری، مناطق نظامی و … کاربرد دارد تا کسی نتواند با اسلحه یا اشیاء فلزی خطرناک مثل چاقو وارد این مکان ها شوند.

نحوه کار فلزیاب چگونه است

فلزیاب دستگاهی است برای شناسایی اشیاء فلزی پنهان یا گم شده در زیر خاک، دیوار یا اشیاء دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه فلزیاب ، طلایاب یا گنج یاب میدان مغناطیسی را در اطراف کویل جستجو گر خود می سازند. وقتی که یک هدف فلزی در محدوده میدان مغناطیسی قرار بگیرد، شدت میدان مغناطیسی تغییر خواهد کرد و دستگاه فلزیاب با توجه با این تغییرات موتجه وجود فلز در اطراف لوپ فلزیاب می شود و وجود فلز را به اپراتور هشدار می دهد.

هر اندازه که شدت میدان مغناطیسی تولید شده توسط دستگاه فلزیاب بیشتر باشد عمق کاوش نیز بیشتر خواهد شد، عمق نفوذ در خاک توسط فلزیاب با توجه به اندازه، شکل، و نوع فلز تغییر می کند، کمتر یا بیشتر می شود.

نحوه کار فلزیاب در فناوری القاء پالس

در این تکنولوژی القاء پالس از یک یا چند سیم پیچ مشترک به عنوان فرستنده و گیرنده استفاده می شود. در این تکنولوژی با ارسال پالس های کوتاه ولی قوی باعث تولید یک میدان مغناطیسی القایی در فلز به سمت بالا می شود. سیستم سیستم کنترلی دوباره به سرعت یک پالس دیگر میفرستد تا میدان مغناطیسی فرستنده، میدان مغناطیسی فرستنده، میدان القایی فلز را شناسایی کند.

این نوع سیستم ها در شناسایی جنس فلز ضعیف عمل می کنند اما برای استفاده در مکان هایی که رسانایی بالا دارند مانند زمین هایی نمکیی، خیس و حتی در اعماق بالا به خوبی عمل می کنند.

در گیت فلزیاب ورودی در فرودگاه ها از فناوری القاء پالس جهت پیدا کردن اشیاء فلزی همراه مسافران فرودگاه استفاده می کنند تا دیگر رخدادی شبیه به حادثه ۱۱ سپتامبر اتفاق نیفتد.

نحوه کار فلزیاب در فناوری نوسان ساز یکنواخت

در این نوع تکنولوژی از دو سیم پیچ، یک سیم پیچ بزرگ در آنتن و یک سیم پیچ کوچک درون جعبه کنترلی استفاده می شود. هر سیم پیچ به یک تولید کننده ارتعاش که هزاران پالس در هر ثانیه تولید می کند، متصل است. اختلاف فرکانس تولید شده در سیم پیچ بزرگ و کوچک یک مقدار ثابت است.

با عبور سیم پییچ بزرگ از روی فلز، میدان القایی در فلز تولید می شود. با تداخل میدان القایی با میدان سیم پیچ بزرگ، اختلاف فرکانس بین سیم کوچک و بزرگ تغییر می کند، سپس این اختلاف فرکانس توسط سیستم صوتی به بوق هایی تبدیل می شود و فرد متوجه می شود که زیر خاک، فلزی وجود دارد. این تکنولوژی کم هزینه ترین فناوری جهت ساخت یک فلزیاب ارزان است ولی قدرت دو فناوری قبلی در شناسایی نوع هدف و عمق هدف ندارد.

گنجینه های دفن شده

ردیاب ها، سیستم مناسبی جهت کشف اشیاء زیر خاک می باشد. اکثر این فلزیاب ها قادر هستند در عمق ۲۰ تا ۳۰ سانتی متری نوع فلز را شناسایی کنند. سیستم های فلزیاب حرفه ای و پیشرفته قادر هستند اندازه فلز دفن شده مثلا سکه کوچک یا بزرگ را از یکدیگر تشخیص دهد.

بهترین فلزیاب موجود در ایران

برخی از محصولات فلزیاب قسطی

چند نمونه فلزیاب جعلی مشابه فلزیاب SPOTTER

فروش فلزیاب

جهت  ،  یا  می توانید با  ،  ،  یا  از طریق شماره تماس ۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲ ارتباط برقرار کنید.

همه سیستم  ،  ،  ،  ،  و … ساخت کمپانی فلزیاب IKPV دارای عملکرد عالی وقدرت زیاد می باشند.

جهت دریافت  و مشاوره رایگان در امر خرید فلزیاب به متخصصین نمایندگی فلزیاب مشهد و نمایندگی فلزیاب اصفهان با شماره ۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲ تماس بگیرید.

جهت خرید فلزیاب مکمل از نمایندگی فلزیاب شیراز یا نمایندگی فلزیاب تهران می توانید به دفتر شرکت فلزیاب IKPV با شماره ۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲ تماس بگیرید.

همچنین این محصولات با تست حضوری ، آموزش رایگان ، ارسال رایگان به تمام نقاط کشور ، گارانتی معتبر و ۱۰ سال خدمات پس از فروش به مشتری تحویل داده می شود.

جهت مشاوره رایگان در امر خرید فلزیاب مکمل با شماره ۰۹۱۲۰۸۱۴۰۴۲ تماس بگیرید.

فروش فلزیاب

شاید دوست داشته باشید:

دستگاه حفره یاب برای کاوش قبر

دستگاه حفره یاب چیست و چه کاربردی دارد حفره در لغت به معنی گودال و سوراخ است. به دلایل فرهنگی ، اعتقادی و امنیتی در گذشته مقبره اشراف زادگان را در زیر زمین ایجاد میکردند و فرد را پس از فوت در آن محل قرار میدادند. این مکان ها با گذشت سالیان در زیر خاک […]

white-house

سفید خانه و نقش آن در دفینه یابی

سفید خانه و نقش آن در دفینه یابی سفید خانه را می توان به نوعی خزانه بانک ها در قدیم نامید. در قدیم به دلیل نبود سیستم بانکداری افراد حکومتی مقداری از اموال را در مکانی امن پنهان می‌کردند تا در مواقع ضروری و یا در هنگام جنگ ها از آنها استفاده کند. این مکان‌ها […]

Imaging-Treasure-Detector-Rent

گنج یاب تصویری اجاره ای

گنج یاب تصویری اجاره ای و مزایای آن بسیاری از کاوشگران که امکان خرید دستگاه گنج یاب را ندارند به دنبال گنج یاب تصویری اجاره ای می باشند. اگرچه دستگاه گنج یاب تصویری اجاره‌ای به همه توصیه نمی شود اما برای بسیاری از افراد راه حلی مناسب و کارا می باشد. از مزایای اجاره کردن […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 19 =


همین حالا تماس بگیرید