گنج یاب حرفه ای چه قابلیت هایی دارد

گنج یاب حرفه ای

felezyabeghlid مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

گنج یاب حرفه ای چه قابلیت هایی دارد

گنج یاب حرفه ای به چه دستگاهی می گویند؟ مطالعه در مورد قابلیت ها و عملکرد فلزیاب ، طلایاب ، گنج یاب و … زمانی از شما تلف نمی کند اما به افزایش اطلاعات شما در مورد این دستگاه ها و آشنایی با فرآیند فلزیابی کمک بسیار می کند.

گنج یاب حرفه ای
گنج یاب حرفه ای

حتما برای شما نیز جالب است که بدانید یک دستگاه گنج یاب خوب و حرفه ای چه قابلیت هایی باید داشته باید و برای خرید یک گنج یاب حرفه ای و کارا به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم.شاید مهمترین دلیلی که باید به آن توجه کرد این است که ظاهر گنج یاب به هیچ وجه مهم نیست. ظاهر یک دستگاه گنج یاب هیچ گاه نشانه بالا بودن کیفیت آن نیست و این مطلب را ما ایرانی ها در مورد اجناس چینی به خوبی درک کرده ایم.

گنج یاب حرفه ای چه قابلیت هایی دارد

 • باید عمق کاوش حداقل 3 تا 4 متر را داشته باشد (توجه فرمایید که عمق کاوش های نجومی 30 متر، 40 متر و … دروغی بیش از سوی افراد کلاهبردار نیستند).
 • باید قابلیت تفکیک فلزات بین فلزات آهنی و فلزات غیر آهنی را داشته باشد و در صورت جدید بودن دستگاه مد فقط طلا (Just Gold) را داشته باشد.
 • مجهز به بالانس زمین به صورت اتوماتیک و دستی باشد (بالانس دستی برای کاوشگران حرفه ای بسیار مهم است).
 • مجهز به قابلیت تنظیم و تغییر فرکانس باشد (Frequency Shift).
 • توانایی تنظیم حساسیت کاوش را برای امور مختلف داشته باشد.
 • شاخص نمایش عمق هدف داشته باشد.
 • دارای تفکیک حداقل 60 درصدی باشد.
 • قابلیت حذف ذرات ناخواسته را داشته باشد (این قابلیت موجب افزایش دقت دستگاه گنج یاب می شود)
 • دارای یکی از سیستم های کاری VLF و یا PI باشد (اگر دارای PI تغییر یافته باشد بسیار خوب است زیرا سیستم کاری PI تغییر یافته ترکیبی از دو نوع سیستم  VLF و PI است که هم قدرت تفکیک نوع VLF را داراست و هم قدرت نفوذ نوع PI)

گنج یاب حرفه ای چه قابلیت هایی دارد

 • تصویری بودن دستگاه فلزیاب یک قابلیت اضافه و کمکی است و ربطی به عملکرد و کیفیت آن ندارد. شاید فلزیاب تصویری در نظرتان حرفه ای تر بنظر بیاید ولی به یاد داشته باشید تصویری بودن هیچ ربطی به عملکرد دستگاه ندارد.
 • سبک و کم حجم باشد این عامل سبب میشود که علاوه بر حمل آسان ، نگهداری از آن نیز راحت تر شود
 • امکان حذف ذرات ناخواسته حداقل 50 درصدی را داشته باشد زیرا مهم ترین عامل در قیمت گذاری یک گنج یاب یا فلزیاب همین عامل حذف ذرات است
 • یک باور غلط و رایج در بین خریداران این است که هر چه قیمت یک چیزی بیشتر باشد بهتر و با کیفیت تر است.سعی کنید این باور غلط را از خود دور کنید!

چند گنج یاب حرفه ای محصول شرکت فلزیاب IKPV

دیگر محصولات شرکت IKPV :

شاید دوست داشته باشید:

دستگاه نقطه زن تصویری

دستگاه نقطه زن تصویری

دستگاه نقطه زن تصویری و انواع آن به صورت کلی نقطه زن به دستگاهی گفته می‌شود که می‌تواند می‌تواند محل دقیق هدف را در زیر زمین به اپراتور نشان دهد و از حفاری های بی مورد جلوگیری کند. نقطه زن ها در دو مدل وجود دارند در مدل اول این قابلیت به دستگاه فلزیاب اصلی […]

Treasure-In-Jungle

گنج یابی در جنگل

آموزش گنج یابی در جنگل و در کجای جنگل گنج وجود دارد؟ ناحیه‌ای که از درختهای انبوه پوشیده باشد را جنگل می‌نامند. در جنگل طبیعی معمولاً درختان کوچک و بزرگ و تنومند بطور نامنظم و همچنین علف‌های خودرو فراوانند. جنگل مجموعه‌ای از درختان،درختچه‌ها،پوشش گیاهی،جانوران و میکروارگانیسم‌ها است که به همراه عوامل طبیعی غیر حیاتی مانند خاک، آب، […]

Treasure-Detector-Price-List

لیست قیمت گنج یاب به روز

لیست قیمت گنج یاب به روز در پست های قبلی در مورد تفاوت گنج یاب و فلزیاب مفصل صحبت کردیم و به معرفی بهترین گنج یاب های موجود در بازار پرداختیم. اگر قصد دارید تا یک گنج یاب ارزان خریداری کنید و به دنبال رویای خود بروید بهتر است این پست را مطالعه کنید. پیشنهاد […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =


همین حالا تماس بگیرید